Faqja KryesoreDhomatNina SpaBar & RestorantSherbimetGaleriaRezervimetKontaktVendodhjaDarka e KrishtlindjeveDarka e Vitit Te RI HOTEL AWARDS
 


Në Nina Spa dita nis dhe përfundon me prekje perfekte. Mbushur me përkedhelje nga vajrat satin të masazheve , avujt dhe ngrohtësine e saunave tradicionale, hammamit e banjos turke. Sauna Thalatepe me 27 procese terapeutike, Jacuzzi vita spa dhe avujt e kripës së Himalajeve të cilët jane dimensioni kontemporan I luksit, trajtimit dhe shlodhjes, që do tju gjallërojnë mëndjen  dhe  shpirtin.

HALOTEEPEE - Të gjitha përfitimet e kripës brenda në një guve.

E perbere  me mure dhe dysheme të mbuluara plotësisht me kripë roze të pastër Himalayane, Salt Cave Tepee riprodhon mikroklimën e një shpelle natyrore kripe, duke krijuar brenda saj një dhomë krejtësisht hypoallergenic ku ju mund të përfitoni nga vetitë shëruese të panumërta te  kripës.

atmosfera behet akoma me magjike ne dhomen e Salt Cave Tepee nga dritat chromotherapic dhe nga prania e nje backlight e krijuar nga kripa roze Himalayane

Për shkak të efektit të tyre antibakteriale dhe anti-inflamatore, te Mikrogrimcave  te Crystal Salina, një zgjidhje e  përgatitur në Pharmacopoeia, forcon sistemin imunitar dhe eleminojne  tensionin e muskujve dhe stresin, duke i dhënë përfitimet menjëherë dallueshėm pas një trajtimi  të vetëm prej 30- 40 minutash dhe pa kosto te larte. 

THALAXOTERM - Bota e mireqenies në një fjalë.

Kjo pajisje kthen të gjitha qendrat e bukurisë në vende të relaksueshme  dhe të rehatshme, ku klientët mund të zgjedhin se sa kohë ata duan ti  kushtoj për të marrë kujdesin e trupit të tyre dhe të trajtohen si mbretëresha dhe mbretër, edhe në qoftë se vetëm për një ditë.
Thalaxoterm Spa është një risi e madhe: ajo ka efikasitetin e banjës  me avull, dhe shmang efektet e pakëndshme të banjës turke.Përkundër madhësisë së vogël se saj, ajo ka një vend shumë të rehatshem te  brendshem dhe ofron një banjë me avull komod.Furnizimi i tij i jashtzakonshem me avull siguron fuqinë dhe rezultate të mëdha.

                          ThalaTepee Suite Prestige® 

Si një çështje të vërtetë, Thalatepee Suite Prestige® ofron më shumë se 26 programe: nga banjo turke në sauna, natyrisht me ujë termal, deri në teknikat masazhatore  aktualisht më në modë .Thalatepee Suite Prestige® vjen nga zemra e Esagono del Benessere, i projektuar nga ata njerëz që janë gjithmonë në kërkim për ide të reja për të siguruar operatorët me mjetet që janë në gjendje për të përmbushur kërkesat e klientëve që janë më shumë dhe më të kërkuar, kur është fjala për mirëqenien.

Operatori mund të kryejë të gjitha teknikat e masazheve brenda Thalatepee Suite Prestige®, duke pasur temperaturën optimale dhe lagështiren. Për shembull, trajtimet e bazuara në filozofinë Ayurvedic dhe teknikën Shirodhara me vaj të ngrohtë - ku tipar i përbashkët është relaksimi  dhe respektimi i ritmeve natyrore .

                      
                                                            SHERBIMET E  NINA SPA

Epilim me IPL (intense pulsed light)

Epilim bikini,fytyre,kembet komplet,krahe komplet,epilim siper buzes,epilim sqetulle. Duke filluar nga 20 euro

Depilim fytyre dhe trupi me cere

Depilim komplet trupi,bikini I plote,bikini I pjesshem,krahe komplet,kembet komplet,depilim fytyre,depilim sqetulle,depilim te mjekrres,heqje te mustaqeve,depilim shpine.

Duke filluar nga 2 euro

Thalaxoterm-Trajtime per trupin  (1 pakete=10 seanca+10 masazhe)

Trajtim anti-celulit CRYSTAL SHAPE,trajtim  per ruajtjen e linjave dhe terheqjen e lekures se trupit me CRYSTAL SLIM,trajtim per ngritje gjoksi me CRYSTAL PUSH,trajtim per djegien e dhjamit. 

Duke filluar  nga 70 euro/séance

Trajtime per fytyren

Pastrim bazik I fytyres,trajtim me kolagjen dhe acid  Hyaluronic linea Mandela,trajtim heqje e njollave  dhe zbardhje e lekures (KITE ROSACTIVE),trajtime anti moshe CRYSTAL HALO,pastrim I thelle I lekures me zink,trajtim per eleminimin e rrudhave te fytyres dhe mbushjen (KITE ROSACTIVE),trajtim anti akne,radiofrekuenca,trajtime BIOMIXYL me kolagjen kit.

Duke filluar nga 28 euro.

Trajtim per rigjenerimin e lekures se fytyres

Trajtim me infrared,trajtim me Ultrasonic,trajtim me H.F(me jonizim)trajtim galvanic,trajtim me vacuum.

Trajtimet 50 euro/secila

Hammam terapi trupi

Banje me  shkume dhe skrab me lule trendafili dhe uje trendafili,banje turke me shkume dhe skrab per trupin me sapun te zi eukaliptusi

Duke filluar nga 25 euro

Ritualet –Dhoma e Mrekullive (THALATEPEE SUITE séance )

Rituali I hammamit,rituali hijeshia e orientit,rituali berber me henne,rituali mendafshi I saharase,rituali mbreteror.

Duke filluar nga 70 euro.

Shpella e kripes se Himalajeve (THALATEPEE HALO)

Trajtim per 1 person 50 min 70 euro

Trajtim per 2 persona 50 min 110 euro

Thalaxoterm Prestige 

Trajtim per nje person 35-60 min  60-90 euro

Terapi masazhi

Masazh relaksues,Shiatsu,aromaterapi,cokollate terapi, masazh me gure te ngrohte vullkanik,anti celulit, masazh I kombinuar me Burro di Karite kanelle dhe portokall,masazh I indeve te thella,masazh Tajlandez,masazh per shtyllen kurrizore dhe cervikalen,masazh per grate shtatzena dhe paslindjes ,masazh suedez,indian  

Duke filluar nga 25 euro

Trajtime Fizioterapike

Trajtim te kifozes,skoliozes,hernies diskale,rehabilitim post-kirurgjikal,trajtim per kontrakturat muskulore,terapi masazhi anti migrene,trajtime te ligamenteve,trajtim te nervit shiatik.

Duke filluar nga 20 euro

OFROJME SHERBIM NE BANESE*

SPA HYRJE DITORE-SAUNA,BANJO TURKE,JACUZZI 20 EURO/PERSONI

 
 
Mbėrritja
Nisja
   
N° i netėve
N° i dhomave
     
Copyright © Hotel 2 Kitarrat Adresa: Lagja nr.1 Durres - Albania Tel/Fax: +355 52909070 Cel:+355 684050555 e-mail: [email protected] by AlbWeb